Czym powinna charakteryzować się dobra pomoc drogowa?

Sytuacje, kiedy wymagane jest wezwanie pomocy drogowej, mogą zdarzyć się każdemu, a co ważniejsze, zazwyczaj ma to miejsce w najmniej spodziewanym momencie. Nie trzeba wpadać wówczas w panikę, tylko podjąć zdecydowane działania. Awaria czy stłuczka nie oznacza przecież, że będziemy zdani wyłącznie na własne siły. Bez fachowej pomocy drogowej w wielu przypadkach niczego nie udałoby się załatwić, toteż pomoc drogowa jest najlepszym rozwiązaniem nieprzewidzianych sytuacji.

Awaria samochodu, szczególnie w dalekiej trasie, jest stresująca i trudno wówczas zachować zimną krew, dlatego planując dłuższą podróż, dobrze byłoby zrobić przegląd firm, które na danym terenie zajmują się transportem samochodów. Warto poza tym zapoznać się z zakresem świadczonych przez daną firmę usług. Dlaczego? Co najmniej z kilku powodów. Trzeba bowiem mieć świadomość, wybierając pomoc drogową, na co można liczyć.

Chodzi przede wszystkim o to, czy dana firma zajmuje się wyłącznie przewożeniem aut, a może współpracuje z warsztatem samochodowym i/lub wulkanizacją. Gdyby awaria była niewielka, istniałaby możliwość dokonania naprawy na miejscu. To w znaczącym stopniu skróci czas przestoju i na pewno będzie mniej kłopotliwe.

Ważna poza tym jest laweta oraz jej dane techniczne. Należy zwrócić także uwagę na to, czy dana firma mogłaby udostępnić – nawet na dłuższy czas – samochód zastępczy. Wynika z tego niezbicie, że w przypadku pomocy drogowej niezwykle istotny jest zakres usług oraz ich ceny. I tutaj pojawia się kolejna kwestia. W czasie świąt lub w nocy z soboty na niedzielę niewiele osób będzie myślało o kosztach.

Najważniejsze stanie się dotarcie do celu, czyli najlepsza pomoc drogowa to taka, która działa przez całą dobę i jest w stanie dojechać w bardzo krótkim czasie. Będzie to możliwe dzięki odpowiedniej liczbie samochodów. Jedna laweta w firmie nie wystarczy. Im bardziej rozbudowana flota, tym lepiej, ponieważ istnieje możliwość zrealizowania w tym samym czasie kilku zgłoszeń, a przecież nikt nie chciałby czekać na drodze zbyt długo.

Dobra pomoc drogowa w Katowicach charakteryzuje się wieloma zaletami, jednak do najważniejszych z nich można zaliczyć szeroki wachlarz usług, znakomitej jakości sprzęt, taki jak chociażby laweta, możliwość przyjęcia jednocześnie kilku zgłoszeń w różnych miejscach. Niezwykle ważne jest także posiadanie wiedzy na temat wykonywania niestandardowych usług, polegających na wydostaniu auta z parkingu podziemnego bądź możliwości załadunku pojazdu z zablokowanymi kołami albo bez kół.