Opłaty i koszty komorników sądowych.

W przypadku, gdy wierzyciel korzysta z komornika sądowego w ramach procesu windykacji należności, opłaty komornicze doliczane są do całkowitej kwoty wierzytelności.
Opłaty komornicze różnią się i są dodawane do długu w różnych momentach procesu windykacji, który komornik powinien śledzić.

Za co pobierają opłaty komornicy?

Dodatkowe opłaty zostaną dodane do długu, gdy komornik jest zaangażowany.

£75 zostanie doliczone do Twojego długu po wysłaniu pierwszego pisma z „Powiadomieniem o egzekucji”. Więcej informacji https://www.komornicy.pomorskie.pl/.
235 +7,5% wartości długu powyżej 1 500 funtów zostanie dodane, gdy komornik złoży swoją pierwszą wizytę
110 +7,5% wartości długu powyżej 1 500 funtów zostanie dodane, jeśli komornik wróci do kraju w celu odebrania Twoich towarów.
Inne koszty przechowywania i licytacji zostaną dodane, jeśli towar zostanie usunięty i sprzedany.
Na przykład, jeśli masz dług w wysokości 500 funtów, a odmówisz dokonania płatności, a komornik zabiera towar, całkowite opłaty dodane będą co najmniej kolejne 420 funtów, a prawdopodobnie o wiele więcej.

Koszty komorników sądowych są takie same dla wszystkich rodzajów długów, z wyjątkiem sytuacji, w których do wydawania nakazów sądowych wykorzystuje się wysokich komorników sądowych. Mają wyższe opłaty.
Opłaty komornicze są ustalone w prawie, więc komornik nie może pobierać więcej niż standardowe kwoty. Oznacza to, że komornik nie może dodawać coraz to nowych opłat. Więcej o tym na stronie https://www.komornicy-gdansk.pl/jak-zaplacic-komornikowi/.
Jednak starsze długi, w przypadku których komornicy zaangażowali się przed kwietniem 2014 r., mają inne opłaty i mogą być one wyższe.

Co się stanie, jeśli nie zapłacę komornikowi?


Jeśli nie dokonasz płatności, towary, które zostały przejęte do kontroli, zostaną usunięte i sprzedane.

Komornik wraca, zazwyczaj z furgonetką lub samochodem holowniczym i odbiera towary wymienione w spisie inwentaryzacyjnym.

Nie mogą zabrać żadnych dodatkowych towarów, które nie zostały włączone do inwentaryzacji.
Jeśli odmówisz wpuszczenia komornika, może on zwrócić się do sądu o nakaz wpuszczenia komornika. Zwiększy to Twoje zadłużenie.
Jeśli spróbujesz fizycznie powstrzymać komornika przed zabraniem towaru, możesz zostać aresztowany.
Po odbiorze towaru zostanie on przewieziony do magazynu. Otrzymasz list z szacunkową wartością towarów. Następnie będą one sprzedawane, zwykle na aukcjach publicznych.
Zwykle pomiędzy usunięciem a aukcją upływa co najmniej 10 dni, a Ty nadal możesz w ostatniej chwili uzgodnić spłatę długu w tym czasie.
Jeśli aukcja będzie kontynuowana, Twoje towary zostaną sprzedane, a zebrane pieniądze spłacą dług i opłaty komornika.

Jeśli pozostaną jakieś pieniądze, zostaną Ci one zwrócone. Ale jeśli aukcja nie podniesie się na tyle, aby spłacić cały dług, Twój wierzyciel może podjąć dalsze działania w celu odzyskania tego od Ciebie. Może to być dalsze postępowanie sądowe, takie jak zajęcie zysków, a nawet bankructwo.